" Позоришни сусрети "

Драмска секција наше школе је адаптирала, режирала и извела представу по тексту италијанског писца Дариа Фоа „Немам да платим и нећу да платим“. Ова комедија je у потпуности прилагођена српском контексту, једино су имена ликова остала верна оригиналу. Радња представе је заснована на два конфликта: један у супермаркету због поскупљења робе, а други у фабрици због неуспешне приватизације. Ови догађаји постављају пред актере драме, две радничке српске породице, два кључна питања: да ли је могуће и даље седети скрштених руку и чекати, или се не може више, и мора се нешто предузети. И један и други избор имају своје разлоге и своје последице.

Опширније: Позоришни сусрети

КАЛЕНДАР

ТАКМИЧЕЊА И СМОТРИ УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА

ЗА ШКОЛСКУ 2015/2016. ГОДИНУ

Настављамо са успесима

Прваци у малом фудбалу на међуокружном такмичењу

Дана 02.12.2015.године одржано је у Крагујевцу међуокружно такмичење ученика средњих школа у малом фудбалу . Поред наших ученика такмичили су се и ученици средњих школа из Чачка, Чајетине и Краљева. Екипа наше школе освојила је прво место и пласирала се на Републичко првенство у футсалу које ће се одржати 16. и 17. децембра 2015.године у Брзећу.

Опширније: Nastavljamo sa uspesima