Maj mesec matematike

„Maj месец математике“ је манифестација коју су 2012. године покренули Центар за промоцију науке и Математички институт САНУ са идејом да подстакну интересовање за предмет који је, по истраживању из те године, наојмраженији по мишљењу ученика.

Мај месец математике (М3), овог пролећа и у нашој школи.  Од 12. маја 2016. године наши ученици посветили су део својих активности популаризацији математике и омогућили нам да заједно уживамо у овако пријатном изгледу школе.

Ослушни мај. Укључи се.

panoimatematika2

Погледај све фотографије у галерији.

Кабаре

У петак 6. марта са почетком у 15 часова у СШ "Краљ Петар Први" је одржан хуманитарни и промотивни кабаре. Том приликом је скупљена хуманитарна помоћ за ученика који је имао повреду. Целокупна организација је била поверена члановима  Ђачког парламента и драмске секције. Том приликом су нам у гостима били осмаци из неколико Основних школа. У кабареу су учествовали професори и ђаци који су рецитовали, певали и плесали заједно.

10384600 1574193989485170 5889504245068304311 n

погледајте целу галерију

Промоција виноградарства и винарства

Поводом Светог Трифуна који се у православном свету слави и као заштитник виноградара и винара,Средња школа „Краљ Петар I“ организовала је данас,у славу и част свеца,промоцију својих производа.Наиме,познато је да се у овој средњошколској установи, поред низа смерова,дуги низ година одвија настава и у оквиру смера Виноградар-винар.Реч је о четворогодишњем смеру који поред Тополе,у читавој Србији постоји још само у Александровцу и Суботици.

Опширније...